Hotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius Loci

V říjnu jsme se vydali do srdce CHKO Podblanicko vyzkoušet pro vás lokaci Hotel Štamberk. Od poslední vesnice k hotelu vede příjezdová cesta polem na jejímž konci se náhle objeví na obzoru stylový statek. Resort je vzdálen 70 km z Prahy v blízkosti D1. Vedle hotelu se nachází dostatečné množství parkovacích míst.

Uzavřený objekt hotelu se 2 přístupovými branami je obklopen 50 ha vlastních pozemků včetně soukromého chovného rybníka (lze zajistit rybaření). První část ubytování se nalézá v hlavní budově kde jsou dvoulůžkové pokoje a apartmány. Další ubytování objevíte v samostatné budově na druhé straně areálu. Zde jsou pouze prostorné apartmány pro 4-6 osob. Apartmány v přízemí mají vlastní posezení na zahrádce. Vzhledem k oddělenému ubytování mohou v areálu probíhat i dvě akce současně. Celková kapacita činí 86 lůžek. Wi-fi připojení je poskytování po celém hotelu zdarma. Ubytováni jsme ve druhém patře hlavní budovy ve dvoulůžkovém pokoji s výhledem do krajiny. V koupelně se rozkládá rohová vana.

Po procházce okolím hotelu si užíváme odpoledního pěkného počasí na terase při šálku kávy. Výhled do krajiny je romantický a působí velmi klidným dojmem. Prostě relaxujeme! Do hlavní restaurace vstupujete právě přes tuto terasu. V restauraci nechybí bar a lze si zde zahrát kulečník.

Vynikající kuchyně bez dochucovadel je zaměřená především na českou klasiku. Velký důraz je kladen na kvalitu používaných surovin. V kuchyni nenajdete žádné kupované polotovary, či univerzální omáčky. Vše je připravováno čerstvé. A co je chloubou hotelu je příprava zvěřiny. K večeři ochutnáváme dančí svíčkovou. Mňam!

Snídaně je připravena formou švédských stolů. Obědy a večeře dle požadavků skupiny – servírované, bufetem, slavnostní raut. Selátko na rožni (právě je připravováno pro menší skupinu na hotelu) či posezení u venkovního krbu v rohu atria. Po snídani se vydáváme na prohlídku celého areálu hotelu. Hlavní konferenční místnost pojme až 80 hostů, přidružený salonek 35 hostů a malá zasedací místnost například pro obchodní setkání 15 hostů. A i zde je samozřejmostí wi-fi pokrytí. Stejně jako technika: dataprojektory, ozvučení a další. Kromě školících místností lze využít i původní restauraci s vinárnou.

Nejen v případě špatného počasí je k dispozici tělocvična se stolním tenisem, koši na basketbal a posilovnou. V hlavní budově hotelu naleznete saunu s odpočívárnou, vířivku i masáže. Uvnitř areálu v příjemném atriu kromě řady posezení v letním počasí lze využít venkovní bazén, tartanové hřiště, venkovní trampolínu a zahrát si badminton.

Vydáváme na sportovní brokovou střelnici v těsné blízkosti hotelu a ochutnáváme atmosféru střeleckých závodů na vlastní kůži. . Nejprve dostáváme bezpečnostní instrukce přímo od pana ředitele hotelu pana Vávry. Nemáte-li zbrojní průkaz je vám přidělen instruktor a zapůjčena zbraň i střelivo. Zkoušíme si střeleckou disciplínu TRAP. Dostáváme sportovní brokovou kozlici jenž umožňuje dva výstřely na každý asfaltový terč tzv. holuba bez dodatečného nabíjení. Střeliště je osazeno jednou automatickou vrhačkou, která mění směry letu terčů. Nemůžete se tak předem připravit na směr kterým terč poletí. Terče jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu a v půdě se po dopadu rozloží. Máme dvě střelecká stanoviště a každý 10 výstřelů. Pušku je potřeba velmi důkladně opřít o rameno. I když jsem terč trefila jen jednou, byl to úžasný zážitek. Já skončila vzhledem k tíži zbraně (potěžkala jsem i závodní zbraň pana ředitele a ta byla ještě těžší) skončila dříve než manžel. Ten si naopak přidal ještě další kolo střelby. Pro potřeby firemní klientely lze uspořádat střelecké závody, turnaje týmů, ukázkové střelby. Lze zajistit poháry, zápisy zásahů, rozstřely ve finále apod.

Příjemně unaveni ze sportu a pobytu na čerstvém vzduchu usedáme v restauraci k večeři. Hovězí steak s pepřovo-smetanovou omáčkou, šťouchaným bramborem a zeleninovou oblohou je šťavnatý a chuťově výborný. Skládáme pomyslnou „poklonu“ panu kuchaři.

Náš spánek je vydatný a ničím nerušený. Po ještě vydatnější snídani si půjčujeme kola a projíždíme vzdálenější okolí. Podmanivá česká příroda je všude kam se podíváte. Škoda jen, že náš pobyt se rychle chýlí ke konci.

A ještě jedna důležitá informace: historie a poloha hotelu vedla k vytvoření hry pro firemní klientelu s názvem „Blanický rytíř“, kde si můžete vyzkoušet zdatnost a bojového ducha. Stanete se družinou bojující o vlastně vytvořenou standartu a chránící Svatováclavský meč proti odhodlanému soupeři z řad kolegů a přátel. Čeká vás závod na motorových čtyřkolkách, loďce přes rybník (dle ročního období), střelba na asfaltové terče z brokovnic, ulovení makety zvěře a mnoho dalších adrenalinových aktivit. Po splnění úkolů pak pasování na Blanické rytíře. Soutěž je vedena ve vlastní režii hotelu, na vlastních pozemcích a v duchu rodinné atmosféry. Možná je i varianta hry pro děti a celé rodiny.

Děkujeme velice veškerému personálu hotelu včetně vedení nejen za ochotu a příjemné vystupování, ale i vykouzlenou domácí atmosféru.

Pokud plánujete jarní teambuilding či školení s prezentací novinek. Nebo chcete jen utužit kolektiv společným pobytem, pak neváhejte a rezervujte volné termíny 2016.


Doporučujeme pro:

 • školení s bohatým doprovodným programem
 • teambuildingové a sportovní akce
 • family day
 • skupiny do 80 osob (možnost uzavření areálu pro skupinu = rezervaci celého objektu)
 • akce spojené se zvěřinovými hody, grilováním
 • romantické svatby

Nejvíce nás zaujalo:

 • umístění areálu uprostřed přírody, klidu
 • výborná domácí kuchyně zaměřená na čerstvost surovin a zvěřinu
 • výhodná vzdálenost od Prahy
 • velká plocha areálu (pozemky okolo hotelu) k využití

 

Hotel ŠTAMBERK

Pravětice 19, 257 08 Načeradec
Telefon: +420 317 852 819

mail@hotelstamberk.cz

 

Olga a Milan Novákovi, říjen 2015

Olga Nováková

Hotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius LociHotel ŠTAMBERK a jeho výjimečný Genius Loci

Související záznam

Konferenční a wellness HOTEL ŠTAMBERK Konferenční a wellness HOTEL ŠTAMBERK
se nachází uprostřed CHKO Podblanicko poblíž památné hory Blaník. Resort s pozemky o rozloze 50 ha je vzdálen 70 km z Prahy v blízkosti D1. Firmy si zde kromě konferencí a školení mohou uspořádat nejrůznější team buildingové programy i různé zážitkové a sportovní akce. Uzavřený objekt hotelu se 2 přístupovými branami je obklopen 50 ha vlastních pozemků včetně soukromého chovného rybníka.

Poptávky po zajištění firemních akcí

Zadejte si poptávku po realizaci vaší firemní akce, zajištění programu nebo dílčích službách - poptávka bude zaslána našim partnerským zařízením a firmám. Od těch, kteří shledají vaši poptávku jako zajímavou (termín, požadavky, atp.) poté obdržíte nabídku. Vše je službou pro Váš lepší výběr, zcela nezávaznou, kterou poskytujeme zdarma.

Chci zadat poptávku

Další články

Nezapomenutelné rendez-vous na vinicích pod Hazmburkem Nezapomenutelné rendez-vous na vinicích pod Hazmburkem
21.6.2016 | Víkend, event nebo workshop v severočeských Třebívlicích je vždy poctivé víno, jedinečný zážitek a opravdová baronka....
Udílení cen Czech Hotel Awards – Hotel roku 2016 zná své vítěze Udílení cen Czech Hotel Awards – Hotel roku 2016 zná své vítěze
21.6.2016 | Slavnostní galavečer Czech Hotel Awards – Hotel roku 2016 proběhl ve středu 25. května 2016 v divadle Le Royal v Praze. Zástupci...
Czech Event Awards 2016 - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ Czech Event Awards 2016 - VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ
10.6.2016 | Porota soutěže Czech Event Awards 2016 (CEA) na základě osobních prezentací přihlašovatelů a po osobním rokování rozhodla...
Czech Event Awards 2016 - SHORTLIST Czech Event Awards 2016 - SHORTLIST
2.6.2016 | Celonárodní soutěž Czech Event Awards (CEA), která si klade za cíl vyhodnocovat nejlepší počiny v event marketingu, zveřejnila...
VYSOČINA – SKVĚLÉ MÍSTO PRO VAŠI FIREMNÍ AKCI VYSOČINA – SKVĚLÉ MÍSTO PRO VAŠI FIREMNÍ AKCI
12.5.2016 | Vysočina vyniká nejenom svým půvabem a nezaměnitelnou krásou, ale je zvláště ceněna také pro svou polohu, výbornou dopravní...
Program MICE Tripu Ústecký kraj Program MICE Tripu Ústecký kraj
11.5.2016 | Poznejte 10 míst Ústeckého kraje během 2 dnů
Veletrh MARKETING MIX Hradec Králové Veletrh MARKETING MIX Hradec Králové
10.5.2016 | Jde o unikátní kombinaci B2B veletrhu a konference z oblasti reklamy a marketingu. Kromě tradičních míst Praha – 15.9.2016...
Vítáme vás v eventové samoobsluze Vítáme vás v eventové samoobsluze
6.5.2016 | Z katalogového portálu FIREMNÍAKCE.cz se stává eventový konfigurátor. Uživatelé si jeho prostřednictvím budou moci objednávat...

Vybíráme z fotografií

HRY A HLAVOLAMY NA VAŠÍ FIREMNÍ AKCI ...MĚJTE SVOJI HLAVUHURRICANE FACTORYPANSTVÍ BECHYNĚHOTEL HORIZONT Pec pod Sněžkou
Event PromotionEVENTEXPOVysočina Convention BureauTrendEventTasteEvent